Як побороти сезонну депресію: поради експертки

Літня пора підійшла до свого логічного завершення. Відтепер попереду нас чекають останні теплі дні  «золотої» пори, а разом із ними – прихід осінньо-зимової депресії… Якщо ви вже почали відчувати хронічну втому, сонливість та постійно перебуваєте в стані апатії, скоріше за все, процес «осінньої хандри» вже розпочався. Сьогодні ми поспілкувалися з кандидатом психологічних наук, доцентом кафедри соціальної психології Житомирського державного університету ім. Івана Франка Іриною Тичиною та з’ясували, як не впасти в депресію та подовжити яскравий настрій до наступного потепління.

Сезонна депресія – психічний розлад, основними ознаками якого є знижений настрій і зниження здатності отримувати задоволення від оточуючих індивіда речей. Більше 15% мешканців північної півкулі страждають від сезонної депресії «Осіння депресія»: правда чи міф? Насправді даний вид депресії існує. І по факту, це є певний психологічний стан людини, коли вона перебуває у фазі циклу зниження власної активності, а також постійно знаходиться під впливом негативних емоцій. Тому не варто одразу бити на сполох, оскільки це є явищем більш ситуативним, аніж клінічним. Основні симптоми: Отож, зі зменшенням сонячної активності, а заразом і збільшенням нічного часу доби, скоріше за все, ви почнете відчувати:   – потребу в додатковій мотивації під час виконання повсякденної роботи
– зміну загального фону настрою індивіда на більш негативний,   – зменшенню потреби кола спілкування людини з іншими учасниками процесу;  Коли депресія стає реальною загрозою людському здоров`ю? Звертатися за вирішенням цієї психологічної проблеми пані Ірина радить у випадку, якщо вищезгадані симптоми триватимуть більше двох тижнів, супроводжуючись думками про припинення життя людиною загалом. Поради з подолання депресивного стану: «Займайтеся лише тими справами, котрі приносять вам повноцінне задоволення, оточуйте себе яскравими речами, частіше спілкуйтеся з близькими людьми, багато відпочивайте, а також збільшіть тривалість фізичного навантаження на організм»,  – радить Ірина Тичина. Насамкінець, пані Ірина додає, що варто замислитися над використанням практичного досвіду її європейських колег, котрі радять в такому стані розпочати займатися виготовленням, будь-яких, речей ручної роботи та дарувати їх своїм знайомим.