Відбулося обговорення “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”

У вівторок 26.11.2019 року до працівників КНП «Рокитнянська ЦРЛ» та КНП «Рокитнянський центр ПМСД» завітала заступник начальника відділу з питань перерахунків пенсій №20 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління ПФУ у Київській області Лісняк М.Л.

Довела до відома: щодо роз»яснення порядку звернення за призначення пенсій, перерахунком пенсій, переліку необхідних документів, особливостей підтвердження пільгового стажу, порядку внесення запису про виправлення в трудовій книжці, отримання електронних послуг через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Обговорювали: основні вимоги пенсійного законодавства щодо призначення пенсій за вислугою років працівникам охорони здоров»я.

Законом України ві 03.10.2017р. №2148 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», який набув чинності 11.10.2017, впроваджено єдиний підхід до обчислення пенсій за вислугу років, за винятком тих осіб, які мали таке право на дату набрання чинності цим Законом. У звязку із цим, до спеціального стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, не зараховувалися періоди роботи на відповідних посадах після 11.10.2017.

Рішенням Конституційного суду України від 04.06.2019 №2-р/2019 скасовано вимоги щодо необхідності досягнення пенсійного віку для призначення пенсії з вислугою років.

Тому, починаючи з 04.06.2019 пенсії вказаній категорїї осіб призначаються незалежно від віку, за умови набуття необхідного стажу до 01.04.2015-25 років, до 01.01.2016-25 років 6 місяців, до 11.10.2017-26 років 6 місяців.

Також зупинились на питанні запровадження Пенсійним фондом України нової моделі звернення громадян за призначенням пенсії в «один дотик» через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України. Даний сервіс передбачає:

  • подання документів для призначення пенсій дистанційно в електронному вигляді;

  • після прийняття рішення про призначення пенсії надходить повідомлення про необхідність звернення до сервісного центру за отриманням пенсійного посвідчення.

Впровадження такої системи спрощує взаємодію громадян з Пенсійним фондом України, дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому.

Наступний етап впровадження «Е-пенсія»- створення мобільного додатка, що дозволить отримувати доступ до ресурсів Порталу з мобільних пристроїв (смартфона, планшету).

По завершенні зустрічі кожен отримав відповіді на свої запитання.