Триває Європейський тиждень імунізації 2019

Дорогі сонячні батьки, зараз триває Європейський тиждень імунізації 2019💉, і мені вкрай хочеться поговорити з вами на цю тему. Адже вона така важлива, і водночас дуже тривожна….
Давайте знайомитися ще раз)))🤗
Я лікар-педіатр👩‍⚕️ і вже впродовж 11 років мама сонячної Аннички 👩‍👧
До теми вакцинації я також не прийшла зразу – Анничка народилася глибоко недоношеною із гіпоксично-ішемічним ураженням мозку. Рятували життя🚑🏥
Та все ж ми надолужили графік і зробили всі рекомендовані вакцини! 🏆

А ви знаєте, що наших сонечок в США та Європі вакцинують щільніше, ніж нормотипових діток?
Як думаєте, чому?
Справа в тому, що наші сонечка, в силу своїх особливостей, хворіють частіше: у них ослаблений імунітет, а фізіологічні особливості будови носоглотки сприяють частим ЛОР-інфекціям.
Крім того наші дітки схильні до шкірних висипань і сухості шкіри. І коли вони хворіють на інфекцію з висипанням, стан їх шкіри добряче страждає, і є високий ризик бактеріального інфікування шкіри.
А що казати про діток, у яких вада серця, чи неврологічні розлади, чи інші вади розвитку?♿ Адже таких половина…. Такі діти є в групі ризику, адже їх супутні патології лише усугублять перебіг інфекції, і ризик летальних наслідків дуже високий.
На жаль така реальність.

Розумію ваші страхи, але страх ліквідується лише знаннями! І я щиро хочу вам помогти!

Давайте розбиратися з вакцинацією😉
✅ Синдром Дауна та інші супутні вади розвитку не є протипоказом до вакцинації. Такі діти повинні бути провакциновані вчасно як обов’язковими, так і рекомендованими вакцинами.
❌Протипоказом до вакцинації є підтверджений діагноз імунодефіциту (напр. СНІД), гострий лейкоз, а також гостра алергічна реакція на попередню дозу вакцини.
Тимчасовим протипоказом є гострий перебіг інфекційного захворювання з високою температурою та порушеним самопочуттям.
✅ Залишкові прояви ГРВІ такі як кашель, нежить без порушеного самопочуття не є протипоказом до вакцинації! Вакцинація – рутинна процедура.
✅Вакцинація не навантажує і не знижує імунітет. Організм людини може ефективно виробляти антитіла паралельно до 10000 збудників! Їдучи в маршрутці, чи гуляючи в ТЦ ваша дитина стикається з набагато більшою кількістю збудників.
✅Всі вакцини, зареєстровані в Україні, є ефективними і безпечними.
Особливо хочу заспокоїти стосовно “індійської” АКДП – суперова класна вакцина! Дає набагато триваліший стійкіший імунітет до кашлюку, адже містить цільноклітинний кашлюковий компонент. Саме тому і частіше викликає місцеву реакцію чи підйом температури у перші 1-2 дні. Але ж хіба це проблема?))
❌Протипоказом до цільноклітинної АКДП може бути лише епілепсія, тоді дитину рекомендується вакцинувати ацелюлярною АаКДП ( власне це ситуація моєї Аннички, яка 3 роки мала епілепсію).
✅Підготовка до вакцинації: гарний настрій і заздалегідь купити щось жарознижуюче (Ібупрофен або Парацетамол), і обов’язково щось смачненьке собі і дитині за відвагу 🍧🍰😉
❌Перед вакцинацією не потрібно здавати жодних аналізів – це не показово! Тільки лишній контакт дитини з вірусами в медзакладі і лишня травматизація дитини.
Достатньо лише огляду педіатра 👩‍⚕️
✅Місце введення вакцин:
💉БЦЖ в ручку внутрішньошкірно;
💉КПК і Варілрікс – в ручку підшкірно (важливо дотриматися правила “сухої ватки”, щоб спирт на шкірі вивітрився до введення живої вакцини).
💉Решта вакцин – дом’язево: малюкам до 2 років – в передньо-бічну ділянку стегна; діткам, старшим 2-3 років – у дельтоподібний м’яз плеча (див. ілюстрації).
❌Після вакцинації не можна нічого робити з місцем ін’єкції: нічим не мазати, не терти, нічого не прикладати. Нічого не вживати протиалергічного. Якщо у дитини біль чи температура – дайте парацетамол чи ібупрофен згідно з вагою дитини (не по віку, а по вазі) + багато пити рідини🥤
✅Після вакцинації ведемо звичний спосіб життя: їмо, гуляємо, купаємось, ходимо куди запланували 🤸⛹️🚴🏊. Єдине, не розпарювати дуже місце ін’єкції.

Нижче кину вам календар щеплень, схему вакцинації при порушеному графіку, а також деяку інформацію про рекомендовані вакцини 📑📝

А наостанок напишу схему ідеального графіку🏆 для вашого сонечка. Те, що зробила своїй Анничці, її сестричці, а також собі з чоловіком. Рідніших від них в мене немає, отож запевняю вас, що ці рекомендації компетентні і від щирого серця для захисту ваших сонечок

1 день – гепатит В
✅3-5 день – БЦЖ
✅ 6 тижнів –
😎 рекомендовані: 🔺 від ротавірусу Ротарікс.
✅ 2 місяці – АКДП + хіб + іпв + гепатит В.
😎 рекомендовані: 🔺від пневмококів Превенар 13 або Синфлорікс;
🔺від менінгококу типу В – Бексеро (у нас не зареєстрована. Вакцинуватися закордоном, або як я зробила – привезла сюди вакцину з Польщі).
✅2,5 місяці –
😎 рекомендовані: 🔺Ротарікс.
✅3 місяці –
😎рекомендовані: 🔺 Бексеро
✅4 місяці – АКДП + хіб + іпв
😎рекомендовані: 🔺 Превенар 13 або Синфлорікс;
🔺 Бексеро.
✅6 місяців – АКДП + гепатит В + опв.
😎рекомендовані: 🔺 Превенар 13 або Синфлорікс;
🔺від грипу – Джі Сі Флю або Ваксігрип (робиться щороку восени перед сезоном грипу дітям від 6 міс).
✅9 місяців –
😎рекомендовані: 🔺від менінгококу типу А, С, W, Y – Менактра;
🔺від вітряної віспи – Варілрікс;
🔺В умовах епідемії кору дозволено зробити “нульову” дозу КПК.
✅10,5 місяців –
😎рекомендовані: 🔺 Варілрікс.
✅12 місяців – КПК + хіб.
😎рекомендовані: 🔺Менактра;
🔺від гепатиту А – Хаврікс 720;
🔺 + На 2-му році життя робимо ще Превенар 13 або Синфлорікс
🔺Бексеро.
✅18 місяців- АКДП + опв.
😎 рекомендовані: 🔺Хаврікс 720.
✅6 років – АДП + опв + КПК.
✅9 років –
😎 рекомендовані: 🔺від папіломавірусу людини Церварікс (лише дівчаткам), або Гардасил (хлопці + дівчата).
✅9,5 роки –
😎рекомендовані: 🔺Церварікс або Гардасил.
✅14 років – опв
✅16 років і в подальшому що 10 років – АДП-м або Бустрікс (АаКДП-м).

Свою сім’ю я ще провакцинувала від кліщового енцефаліту вакциною FSME Immun, яка також не зареєстрована в Україні, і її везла разом з Бексеро. А також дітей профілактично від сказу індійською вакциною Індіраб.
Але це вже останнє, про що треба попіклуватися.