Рослини для зниження артеріального тиску

Підвищений артеріальний тиск – поширена проблема і головна причина інфарктів і інсультів у сучасних людей. Стало відомо, що знижувати високий тиск допомагають не тільки ліки.

Для боротьби з артеріальною гіпертензією іноді буває потрібно вдатися до немедикаментозного засобу. По-перше, він не завжди виявляється доступним, а по-друге препарати, які допомагають боротися з гіпертонією, нерідко пов’язані з багатьма побічними ефектами.
В цьому випадку можуть виявитися корисними трави, ягоди та прянощі. Наприклад, такі рослини, як барбарис, валеріана, кріп або малина мають сечогінну дію, активізують виведення натрію з організму натрій. Крім цього, вони є природними заспокійливими засобами. Як результат, після їх використання судини розширюються, а тиск – знижується.

Також при високому артеріальному тиску може бути дуже корисний свіжовичавлений (розведений водою) сік з буряка і моркви – в такому напої багато калію і він швидко виводить сіль з організму. Схожим ефектом володіє і сік з чорноплідної горобини.
Фактично ліками для гіпертоніків є часник. Його вживання призводить до розрідження крові, зниження концентрації холестерину і зменшення ризику тромбоутворення.

“Крім цього, гіпертонікам будуть корисні пустирник, листя берези або грицики. Пити настої з лікарських трав можна на будь-якій стадії захворювання”, – порадили експерти.
У той же час вони підкреслюють: народні засоби – лише допоміжні. Основний план лікування гіпертонії розробляється і призначається терапевтом.