Фахівці пояснили, чому шкіра на обличчі стає сухою

З проблемою сухої шкіри може зіткнутися кожна, головне – пам’ятати, що ми в силах впоратися з цією проблемою.

Часто вмиваєтеся

Так, митися часто все-таки не треба, бо якщо вмиватися частіше двох разів на день, то захисні функції ліпідного бар’єра знижуються. Тому людям з сухою шкірою краще використовувати очищальні пінки, гелі або флюїди на олійній основі, але тільки перед сном, щоб зняти косметику. Вранці буде досить вмитися теплою або злегка прохолодною водою.

Використовуєте скраб частіше, ніж необхідно

Там де умивання, є і скрабування. Ну, любимо ми з себе знімати шар шкіри, любимо. Але в цьому і є наша проблема.
Звичайно, скрабування – необхідний етап в догляді за шкірою, в процесі якого видаляються ороговілі частинки шкіри і стимулюється клітинне оновлення. Але, якщо використовувати його бездумно, замість глибокого очищення і гладкості шкіри, отримаєш сухість, стягнутість і роздратування.
Краще вибирати скраб з дрібними частинками, щоб випадково не пошкодити шкіру, а після процедури наносити зволожувальний засіб з натуральними оліями для її заспокоєння.

П’єте мало води

Суха і недостатньо еластична шкіра – одна з ранніх ознак зневоднення, яка може привести до більш серйозних проблем. Позбавлена достатньої кількості води шкіра втрачає пружність, стає тьмяною і грубою, повільно оновлюється.
Якщо вчасно не вжити заходів, ви ризикуєте рано постаріти. Лімфатична система не зможе активно виводити токсини, а м’язова мускулатура стане млявою – на обличчі з’являться передчасні зморшки і помітна набряклість, особливо під очима.

Дисбаланс гормонів

Якщо правильний підбір косметики та достатнє пиття води не допомагають, можливо, варто перевірити себе на гормони. Як правило, причинами зниження захисної функції шкіри і схильності до лущення стають захворювання щитовидної залози і недолік гормону пролактину. Вирішити цю проблему може тільки лікар. І все ж пережити гормональний дисбаланс з максимальним комфортом допоможуть зволожувальні засоби, спеціально призначені для сухої і чутливої шкіри.

Нехтуєте кремом, що зволожує

Мета будь-якого зволожувального засобу – наситити шкіру вологою і не дозволити їй випаруватися. При виборі крему або гелю потрібно уважно читати склад, адже від цього буде залежати їх ефективність. Зазвичай у зволожувальних засобах для сухої шкіри міститься 50% води, а для жирної – близько 70%. Такий крем не принесе особливої користі для шкіри, а лише створить ілюзію зволоження.