В районі залишається напружена ситуація, щодо захворюваності на кір

В районі залишається напружена ситуація, щодо захворюваності на кір. В Рокитнянському центрі первинної медико – санітарної допомоги є наявна вакцина проти кору, виробник США.

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях — до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 з 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до тяжких ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Перша вакцинація дитини проводиться в один рік, наступна ревакцинація проводиться у 6 років. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Кір відноситься до керованих інфекцій, тобто вакцинація захищає дітей від хвороби. Можна навести приклад: в нашому районі, коли в сімї один із батьків захворів на кір, при цьому дитина залишилася здоровою, тому що була щеплена вакциною.

На фото лікар педіатр Баштова Валентина Володимирівна оглядає дітей на прийомі перед щепленням.

А також пацієнти чекають на свою чергу до лікаря.

Адміністрація Рокитнянського центру первинної медико санітарної допомоги запрошує на безкоштовну вакцинацію проти кору.