Що таке протоколи лікування та як вони стосуються кожного пацієнта

Що таке протоколи лікування та як вони стосуються кожного пацієнта, розповів заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський “Українській правді. Життя”.

Протокол – це план лікування того чи іншого захворювання, стисле узагальнення рекомендацій лікарям щодо діагностики, лікування, вакцинації тощо.  Це як підказка, нагадування, з якою лікарю слід час від часу звірятися.

В Україні обов’язковість слідування медпротоколам закладена в основи законодавства. Тобто до 2017 року українські реалії були такі: є наказ МОЗ України, який затвердив протокол, і він обов’язковий, поки його офіційно не оновлять. Навіть прогресивні лікарі мусіли слідувати деяким застралим протоколам, які навіть технічно не могли оновлюватися достатньо швидко.

Тому у 2017 році МОЗ України дозволило українським лікарям використовувати сучасні міжнародні медичні протоколи (наказ 1422). 

Наказ №1422 дозволяє українським лікарям вже сьогодні користуватися найновішими протоколами, за якими працюють наші колеги в розвинених країнах світу, і надавати меддопомогу на сучасному рівні українським пацієнтам”, – говорить Олександр Лінчевський. 

Якщо раніше світові протоколи адаптували до можливостей медзакладу, то тепер система змінюється під потреби пацієнтів. іі це правильно, адже, наприклад, лікувати інсульт без комп’ютерного томографа – це надзвичайно ризиковане і невиправдане заняття.