Рокитнянський центр ПМСД запрошує здійснити безкоштовну вакцинацію проти грипу

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ РОКИТНЯНСЬКОГО РАЙОНУ!

Нещодавно було закуплено вакцину від грипу за кошти місцевих бюджетів. Тому жителів населеного пункту Рокитнянський центр ПМСД запрошує здійснити безкоштовну вакцинацію проти грипу.

Грип – це захворювання, яке відноситься до гострої вірусної інфекції, тяжко переноситься, на відміну від інших простудних захворювань, і може закінчитися ускладненнями, а в більш тяжких випадках – летальним результатом. Епідемія грипу буває щорічно в холодну пору року, здебільшого в містах з великим населенням. Основна ознака початку грипу – раптове збільшення дітей шкільного віку, які залишаються вдома з симптомами, подібними гриповому захворюванню. Незабаром після цього початкового спалаху грипу аналогічні інфекції будуть поширюватись серед інших вікових груп. Передається вірус грипу дуже легко, адже поширюється повітряно-крапельним шляхом. Після п’ятиденного інкубаційного періоду починається гострий перебіг хвороби.

Перші симптоми грипу

Перші симптоми грипу – це, як правило, різкий головний біль, поява ломоти у всьому тілі, особливо в ногах, сухий кашель, нудота і блювання, а також підвищення температури, що не спадає протягом декількох днів. Також можливе зниження артеріального тиску, приглушення серцевих тонів. Часто буває діарея, але вона не є симптомом грипу, тому це може бути ознакою виникнення іншого захворювання чи побічною дією від прийому ліків. Нежить і біль у горлі теж не можуть бути симптомами грипозного стану.

Основні симптоми грипу у дорослих та дітей

На відміну від симптомів застуди, симптоми грипу зазвичай з’являються раптово. Для грипу характерними є гострий початок, він може починатися з лихоманки, інтенсивного головного болю, втоми і болю в тілі. Основні симптоми грипу:

  • Висока температура (до 40С)

  • Біль в суглобах та м’язах

  • Загальна слабкість

  • Рефлекторна гіперемія шкіри та червоні запалені очі

  • Головний біль

  • Сухий кашель

  • Фарингіт та нежить