Продовжується цикл лекцій

Продовжується цикл лекцій «Хоспісна і паліативна допомога» для лікарів Рокитнянського центру ПМСД та лікарів Рокитнянської ЦРЛ.
Доповідав асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені Платона Лукича Шупика Олександра Брацюн.

Однією з основних тем, яку лікарі прослухали була «Етичні аспекти паліативної допомоги в практиці сімейного лікаря».
Формування і розвиток медичної етики (біоетики) пов’язаний з процесом трансформації традиційної етики взагалі, біологічної етики зокрема. Воно обумовлено, перш за все, різко посилюється увагою до прав людини (у медицині – це права пацієнта, випробуваного і т.д.) і створенням нових медичних технологій, які породжують безліч проблем, що потребують вирішення, як з точки зору права, так і моралі.

Крім того, формування біоетики обумовлено грандіозними змінами в технологічному оснащенні сучасної медицини, величезними зрушеннями в медико-клінічній практиці, які стали можливими завдяки успіхам генної інженерії, трансплантології, появи устаткування для підтримки життя пацієнта та накопичення відповідних практичних і теоретичних знань. Всі ці процеси загострили моральні проблеми, що постають перед лікарем, перед родичами хворих, перед середнім медперсоналом.

Лекція була цікава і змістовна. Під час лекцій проходить жвава дискусія.