Підсумки тематичної наради в департаменті охорони здоров`я Київської обласної державної

04.04.2018 року головний лікар Комунального медичного закладу Рокитнянської районної ради Київської області «Рокитнянський районний центр первинної медико – санітарної допомоги» Яра Оксана Олександрівна відвідала тематичну нараду у директора департаменту охорони здоров`я Київської обласної державної адміністрації Арешкович Алли Олександрівни.

На нараді були розглянуті такі питання:

  1. Нормативно – правова база з питань реформування ланки первинної медичної допомоги;
  2. Формування спроможної мережі надання первинної медичної допомоги ;
  3. Щодо використання субвенції (Доступні ліки).

Реформа, розроблена командою Міністерства охорони здоров’я України спільно з міжнародними експертами, — це реформа фінансування системи охорони здоров’я, щоби кожен українець мав рівний доступ до медичних послуг та ліків, гарантованих та покритих державою.

Планується з липня 2018 року, що заклади первинної медичної допомоги, які уклали контракт з Національною службою здоров’я (НСЗУ), почнуть отримувати фінансування за новою моделлю — щорічну фіксовану виплату за обслуговування кожного пацієнта за тарифом (370 грн/пацієнта/рік). Водночас розмір виплати на молодих людей та людей похилого віку суттєво відрізнятиметься з урахуванням збільшення кількості звернень у зв’язку з віковими особливостями.