26 червня – Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу

Цей день відзначається за рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 7 грудня 1987 на знак вираження своєї рішучості посилювати діяльність та співробітництво з метою створення міжнародного суспільства, вільного від зловживання наркотиками.
В Україні формування та забезпечення реалізації державної політики з питань обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, протидії їх незаконному обігу, а також координації діяльності органів, що здійснюють таку протидію, здійснює Державна служба України з контролю за наркотиками.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визначає наркотики, як хімічну речовину, або суміш речовин, відмінних від необхідних для нормальної життєдіяльності, прийом яких тягне за собою зміну функціонування організму і його структури. Наркотики негативно діють на мозок, завдають шкоди здоров’ю та здатні викликати залежність, тобто непереборне бажання знову і знову використовувати їх. Сьогодні у світі налічується понад 250 млн наркозалежних. Це і наркоманія, і токсикоманія, і тютюнокуріння, зловживання ліками, енергетичними напоями, алкоголем, тощо. З кожним роком кількість залежних серед молоді зростає. Поширення наркотиків серед неповнолітніх викликає особливу тривогу: 60% хлопчиків – підлітків та 20 % дівчаток у віці 14-17 років хоча б раз пробували наркотичні речовини. Тільки 2% наркозалежних виліковуються, 98% – гинуть. Термін життя наркомана, який систематично вживає наркотики, становить не більше 5 років. Наркомани в 89% випадків заражені гепатитом, в 80% випадків – ВІЛ, 54% – венеричними захворюваннями. За даними МВС, на сьогоднішній день в Україні офіційно налічується близько 500 тис. наркоманів, з них 171,6 тис. вживають наркотики регулярно. При цьому близько 5 тис. наркозалежних не досягнули 18 років. Наркоманія є суттєвим негативним фактором демографічної ситуації, ударом по генофонду країни, адже основна частина наркоманів – молоді люди.
Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради закликає всіх свідомих громадян об’єднати зусилля в рамках руху “Україна – проти наркоманії” для захисту нашої молоді від впливу наркотиків. Любов, довіра та підтримка зазвичай допомагають уникнути багатьох проблем, у тому числі і бажання «спробувати» наркотики. Консультування та допомогу можна отримати в КУ «Обласний клінічний наркологічний диспансер» Запорізької обласної ради: м. Запоріжжя, вул. Сєдова, 31 (телефон: (061) 233-40-23).
Разом з Міжнародним днем боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу 26 червня відзначають своє професійне свято лікарі-наркологи. В цей День ми приєднуємося до численних привітань на їх адресу і бажаємо міцного здоров’я, успіхів в їх медичній практиці, сімейного затишку і щастя!