Як вберегтися від грипу

За минулий тиждень показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідеміологічний поріг – захворіли понад 203 тисяч людей (https://goo.gl/r2Ugsn)

Дотримуйтесь простих правил, щоби захиститись від інфекції:

1 Вакцинуйтеся

Найкращий спосіб захисту від грипу і тяжких ускладнень — щорічна вакцинація. Вакцинуватися проти грипу не пізно упродовж усього сезону грипу. 127 тисяч українців вже зробили це. Цьогоріч доступні дві вакцини проти грипу: вакцину «Ваксігрип Тетра» можна застосовувати для щеплення дітей віком від трьох років, а «Джісі Флю» — від шести місяців. Їх можна придбати в аптеці (https://goo.gl/hCB7Sc)

2 Мийте руки і не торкайтеся обличчя

На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя, ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм, адже очі, рот та ніс для мікробів є чимось на кшталт вхідних дверей. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів.

3 Дотримуйтеся чистоти

Ретельно очистіть та продезинфікуйте поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Дбайте, щоби приміщення періодично провітрювалось.

4 Розвивайте корисні звички

Дбайте про здорове харчування, стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води.

5 Головне правило, якщо захворіли – залишайтеся вдома

Якщо захворів хтось поруч – уникайте близького контакту. Коли чхаєте чи кашляєте ви, прикривайте одноразовою серветкою ніс та рот або принаймні намагайтеся чхати або кашляти у внутрішню сторону ліктя.

Якщо захворіли – ні в якому разі не призначайте самі собі антибіотики! Це дуже небезпечно. Не лікуйтесь інтерферонами та гомеопатиними препатаратами – вони безсилі проти грипу. Так само не допоможуть теплові процедури, фітотерапія та вітаміни.