Які аналізи потрібно здати для виявлення цукрового діабету

👉 Найперший аналіз – аналіз крові на вміст глюкози. Щоб правильно визначити рівень глюкози в крові, необхідно здати кров натщесерце. У нормі рівень глюкози в крові людини не повинен перевищувати 3,3-5,5 ммоль / л. Якщо допустимі показники перевищені, то необхідно повторно здати цей аналіз і звернутися на консультацію до ендокринолога.
👉 Ранковий аналіз сечі на вміст глюкози. У нормі в сечі не повинно бути цукру, але при цукровому діабеті можлива присутність глюкози в сечі людини.
Якщо лікарі запідозрили цукровий діабет, крім основних аналізів крові і сечі, необхідно провести аналіз сечі на наявність білка і ацетону. Ці речовини також часто виявляють у сечі при діабеті.
👉 Тест на толерантність до глюкози. Щоб діагностувати цукровий діабет на ранній стадії і призначити своєчасно лікування, проводять такий тип аналізів, як тест на толерантність до глюкози. Для проведення цього дослідження, у пацієнта беруть кров на аналіз натще. Після цього дають випити 75-100 г глюкози розчиненої в 300 мл води, які пацієнт повинен випити протягом 10 хвилин. Після цього повторно беруть аналіз крові на вміст глюкози через 120 хвилин.
👉 Аналіз на глікований гемоглобін (HbA1c)– вимірювання частини гемоглобіну, яка зв’язується з глюкозою в крові. При цукровому діабеті зростає кількість глюкози в крові, а отже, збільшується кількість глікованого гемоглобіну. HbA1c – абревіатура, що позначає кількість глікованого гемоглобіну в крові пацієнта у %